м. Харків

вул. Богдана Хмельницького, 5

Години прийому:
пн. - пт. - 9.00-18.00 без перерви
робота в суботу в військовий час проводиться за попереднім записом!
Неділя - вихідний

Зворотній зв'язок

Зараз наш робочий день закінчено. Залиште свій номер і ми передзвонимо Вам в зручний час!

Зворотній зв'язок

Ваш заявка принята. Ожидайте звонка.

Засвідчення вірності копій документів і витягів з них

Засвідчення вірності копій документів і витягів з них здійснюється нотаріусом за усним зверненням заінтересованої особи.

Перед засвідченням вірності копій документів і виписок з них нотаріус особисто звіряє з оригіналом документа копію чи виписку з документа, вірність яких він засвідчує, тому для засвідчення подаються виключно оригінали документів.

 Нотаріуси засвідчують вірність копій документів, виданих юридичними особами, за умови, що ці документи не суперечать закону, мають юридичне значення і засвідчення вірності їх копій не заборонено законом.

Засвідчення копій офіційних документів, які видаються органами реєстрації актів цивільного стану і надалі використовуватимуться за кордоном, нотаріусами здійснюється лише після попередньої легалізації (консульської легалізації чи проставлення апостиля) оригіналів цих документів.

Вірність копії документа, виданого фізичною особою, засвідчується у тих випадках, коли справжність підпису фізичної особи на оригіналі цього документа засвідчена нотаріусом або посадовою особою відповідного органу місцевого самоврядування або за місцем роботи, навчання, проживання чи лікування фізичної особи.

Нотаріусом не засвідчується вірність копії документа, на підставі якого відповідні установи видають оригінал документа (довідки про народження дитини, довідки про смерть тощо).

Вірність копії з копії документа може бути засвідчена нотаріусом, якщо вірність копії засвідчена в нотаріальному порядку або якщо ця копія видана юридичною особою, що видала оригінал документа.

У випадку, якщо копія документа видана юридичною особою, що видала оригінал документа, вона має бути викладена на бланку юридичної особи з прикладенням печатки і з відміткою про те, що оригінал документа міститься в справах юридичної особи, яка видала документ.

Вірність копії з копії рішення суду (витяг з нього) може бути засвідчена нотаріусом за наявності відмітки про те, що це рішення набрало законної сили, і за наявності відмітки про те, що оригінал рішення міститься в справах суду, який видав документ.

Нотаріусом також може бути засвідчено вірність виписки з документа у разі, коли її зроблено з документа, у якому міститься рішення кількох, не пов'язаних між собою питань.

У нотаріальному порядку може також бути зроблено фотокопію-витяг з багатосторінкового документа, із зазначенням відомостей про загальну кількість сторінок, що містить оригінал документа, та переліку сторінок, з яких виготовлена така фотокопія-витяг.